Často kladené otázky

Zákaznický servis

Jak mohu výrobky SENCO zakoupit?

Výrobky SENCO lze zakoupit u místních prodejců nebo v online obchodech. Nejbližšího prodejce najdete v našem vyhledávači prodejců. Pokud jste prodejce a chcete prodávat naše výrobky, můžete nás kontaktovat a požádat o více informací.

Údržba a servis

Jak mám provádět údržbu plynového nástroje?

Správná údržba plynového nástroje zajišťuje jeho dlouhou životnost a vaši plnou spokojenost. Po použití vyfoukejte prach z nástroje a každé dva dny vyčistěte vzduchový filtr na horní straně nástroje. Po aplikaci 10 000 hřebíků nebo použití 9 palivových článků doporučujeme nástroj důkladně vyčistit. Můžete použít naše sady pro čištění plynových nástrojů.  Pokyny k tomuto postupu naleznete v příručce k nástroji. V případě potřeby lze nástroj při servisu namazat mazacím olejem ve spreji. Pokud bude váš nástroj včetně baterie delší dobu uskladněn, je důležité baterii občas nabít, aby se neponičila.

Jak mám provádět údržbu pneumatického nástroje?

Správná údržba pneumatického nástroje je důležitá pro zajištění jeho dlouhé životnosti k vaší plné spokojenosti. Po použití nejprve z nástroje vyfoukejte prach. V případě potřeby nástroj pravidelně promazávejte mazacím olejem ve spreji. Pokyny k tomuto postupu naleznete v příručce k nástroji. Po vyčištění nástroje by neměl být slyšet žádný únik vzduchu. Pokud zjistíte únik vzduchu, musí nástroj opravit vyškolený technik.  Některé nástroje jsou bezolejové a nevyžadují mazání. Pokud nástroj nepoužíváte, uložte jej do pouzdra, aby se nepoškodil.

Jak mám provádět údržbu nástroje s baterií?

Správná údržba bateriového nástroje zajišťuje jeho dlouhou životnost a vaši plnou spokojenost. Po použití z nástroje vyfoukejte prach. Některé nástroje jsou bezolejové a nevyžadují mazání. Ale v případě potřeby lze nástroj při odesílání do servisu namazat mazacím olejem ve spreji. Pokud budou váš nástroj a baterie delší dobu uskladněny, je důležité baterii občas nabít, aby se neponičila. 

Jak mám provádět údržbu kompresoru?

Správná údržba kompresoru zajišťuje jeho dlouhou životnost a vaši plnou spokojenost. Vypněte kompresor pomocí tlakového spínače, aby se uvolnil tlak v tlakové hlavici. Po každém použití vyprázdněte nádržku, aby působením kondenzátu nerezavěla. K uvolnění tlaku vždy používejte vypouštěcí ventil ve spodní části nádrže. Nakloňte při tom kompresor do všech stran, abyste zajistili vypuštění veškeré kondenzace. Nepoužívejte pojistný ventil! Mohlo by to vést k opotřebení napínací pružiny kroužku, což by snížilo životnost ventilu a vlhkost by nebyla z nádrže odváděna tak, jak by měla. Vzduchové filtry na přední a zadní straně nebo samotný filtrační prvek, pokud je přístupný, čistěte každý týden.

Nabízíte interní servisní služby? Jak mohu svůj nástroj zaregistrovat k opravě?

Ve společnosti SENCO nabízíme interní servis. Máme specializované techniky, kteří se postarají o to, aby vaše nástroje byly správně opraveny a vy jste je dostali zpět plně funkční. Nástroj můžete zaregistrovat k opravě prostřednictvím tohoto odkazu. Po vyplnění a odeslání formuláře obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími pokyny.

Návod a nastavení

Jak zjistím, na jaký tlak má být kompresor nastaven?

Základním pravidlem je nastavit kompresor na 7 barů pro velké nástroje a 6 barů pro menší nástroje. Zatlučte několik hřebíků a upravte tlak – použijte co nejmenší tlak, aniž by to narušilo funkčnost. Prospívá to nástroji i kompresoru. 

Můj kompresor už nejde spustit. Co mám dělat?

Vypněte kompresor a stiskněte resetovací tlačítko umístěné na zadní straně kompresoru, pokud je k dispozici. Znovu kompresor zapněte. Resetovací tlačítko byste neměli stisknout více než třikrát a kompresor vždy nejprve vypněte.  Pokud stále nefunguje nebo pokud není k dispozici resetovací tlačítko, kontaktujte náš zákaznický servis nebo kompresor zaregistrujte k opravě.

Můj kompresor nejde spustit nebo přestává běžet.

Ujistěte se, že máte dostatek elektrické energie. Ujistěte se, že prodlužovací kabel není příliš dlouhý a má správné rozměry. Doporučený rozměr je 2,5 mm2 pro prodlužovací kabely delší než 15 metrů.

Moje pneumatická hřebíkovačka nezatlouká všechny hřebíky v plné délce.

Zkontrolujte, zda jste nastavili výstup kompresoru na správný pracovní tlak. Ujistěte se, že používáte hadici správného rozměru a délky a správný kompresor pro potřebnou spotřebu vzduchu vašich nástrojů. 

Záruka

Jak dlouhá je záruka?

Záruky se mohou u jednotlivých nástrojů lišit. Záruka je vždy uvedena na stránce příslušného výrobku na těchto webových stránkách a na krabici s nástrojem. Na nástroje XtremePro se všeobecně vztahuje záruka 2 roky a na ostatní výrobky 1 rok. Vždy se podívejte do informací o výrobku, abyste zjistili, o jaký případ se jedná. Tento údaj je také uveden na krabici, ve které je nástroj dodán. Pokud chcete zjistit záruční dobu konkrétního nástroje, můžete jej vyhledat v horní části těchto webových stránek a najít jej na stránce příslušného výrobku. 

Musím svůj nástroj registrovat online, abych získal záruku?

Ne, záruka začíná platit na základě vaší účtenky/dokladu o koupi. 

Informace o výrobku

Kde najdu informace o výrobku?

Všechny potřebné informace najdete na stránkách výrobků na těchto webových stránkách. Na těchto stránkách najdete vlastnosti a výhody výrobku, fotografie, videa a soubory ke stažení, jako jsou seznamy náhradních dílů, technické specifikace, příručky a další. Pokud máte k nástroji ještě nějaké dotazy, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktní stránky. 

Kolik se s nástroji dodává baterií?

Počet přiložených baterií se u jednotlivých nástrojů liší. Je uveden na stránce s informacemi o výrobku.

Které bity jsou potřeba a jaká má být jejich délka?

Podrobnosti o tom, které bity jsou potřeba, jsou uvedeny v části s informacemi o výrobku na stránce každého produktu. Délka bitu je uvedena v části příslušenství.

Musím v pistoli SENCO používat hřebíky SENCO, nebo mohu používat i jiné značky?

Ačkoli doporučujeme používat spojovací prvky SENCO, není to vždy nutné. Vždy používejte spojovací prvky správné velikosti podle doporučení na stránce s informacemi o výrobku. Větší nebo menší spojovací materiál může nástroj poškodit.

Kde najdu technické specifikace / návod k obsluze?

Na stránce každého výrobku na tomto webu najdete mnoho informací o výrobku, včetně technických specifikací a návodu k obsluze. Veškeré technické informace naleznete také v sekci „Technické údaje“ v části „Údržba nástroje“.

Kde mohu získat náhledy a seznamy náhradních dílů?

Na stránce každého výrobku na tomto webu najdete mnoho informací o výrobku, včetně náhledů a seznamů náhradních dílů. Náhradní díly najdete také v sekci „Technické údaje“ v části „Údržba nástroje“. Pokud se nástroj již neprodává, najdete náhradní díly v sekci „Výrobky, jejichž prodej byl ukončen“ v části „Údržba nástroje“.

Kde najdu prohlášení o shodě (DOC) a prohlášení o výkonnosti (DOP)?

Tato prohlášení najdete na konci každé stránky s podrobnostmi o výrobku na těchto webových stránkách v části „Ke stažení“. 

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA SVOU OTÁZKU? POŠLETE NÁM SVŮJ DOTAZ PROSTŘEDNICTVÍM NÍŽE UVEDENÉHO FORMULÁŘE!

Souhlasím s ukládáním a nakládáním s mými údaji na této webové stránce, jak je uvedeno v prohlášení o ochraně osobních údajů.